Kültür-Sanat

Alanya Taş Heykel Sempozyumu Başlıyor

18. ULUSLARARASI ALANYA TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLIYOR Cumhuriyetimizin 100. yılına adanan Heykel Sempozyumuna 7 farklı ülkeden 10 heykeltıraş katılım sağlayacak. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu 1-30 Kasım 2023 tarihleri arasında..

Alanya Taş Heykel Sempozyumu Başlıyor
Reklambanner

18. ULUSLARARASI ALANYA TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

Cumhuriyetimizin 100. yılına adanan Heykel Sempozyumuna 7 farklı ülkeden 10 heykeltıraş katılım sağlayacak. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu 1-30 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilicek. Bu yıl ki sempozyuma 27 ülkeden 55 heykeltıraş başvururken, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Prof. Bülent Çınar’ın başkanlığında düzenlenen jüri toplantısında sempozyuma katılacak olan 10 heykeltıraş seçildi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada; “Bu güne kadar düzenlemiş olduğumuz Uluslararası Heykel Sempozyumu kapsamında yapılmış olan heykeller, Alanya’mızı adeta bir açık hava sergisine dönüştürdü. Halkımızı da sanatın bu dalı ile bir araya getirmesiyle önemli bir yer edindi. Bu yıl da Kasım ayı boyunca halkımızı sempozyum alanımızda görmekten mutluluk duyacağız.” dedi.

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL