Güncel

ALKÜ’de Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Etkinlikler Başladı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ) Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak hazırlanan ve hafta boyunca sürecek etkinlikler başladı. ALKÜ’de “Tarihin İzinde: Genç Cumhuriyet’in Mühendislik Adımları” isimli konferans gerçekleştirildi. 100. yıla özel..

ALKÜ’de Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Etkinlikler Başladı
Reklambanner
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ) Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak hazırlanan ve hafta boyunca sürecek etkinlikler başladı. ALKÜ’de “Tarihin İzinde: Genç Cumhuriyet’in Mühendislik Adımları” isimli konferans gerçekleştirildi.

100. yıla özel hazırlanan etkinliklerde ilk olarak ALKÜ Rafet Kayış Mühendislik Fakültesinde “Tarihin İzinde: Genç Cumhuriyet’in Mühendislik Adımları” isimli konferans düzenlendi. ALTSO MYO Müdürü Doç. Dr. Eray Bayramol programda öğrencilere önemli bilgiler aktardı. Öğretim üyeleri ile öğrencilerin katıldığı programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gümüş “Cumhuriyet’in 100. yılına Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi çatısı altında kavuşuyor olmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Memleketimizde, modernleşme projesinin en aktif aktörleri arasında yer alan mühendislik mesleğimizin tarih koridorları içinden yansımasını, bugünlere nasıl ulaştığımızı siz değerli öğrencilerimizle tekrar yaşamak için bugün burada bir araya geldik. Unutmayalım ki tarih, bir ulusun bir ve dik kalmasını sağlar. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlar, katılımlarınız için teşekkür eder, hepinizi saygıyla selamlarım.” dedi.

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL