Dünya

Gazze’deki Savaşta 21 Gazeteci Öldü!

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu tarafından yapılan duyurda, Gazze’de İsrail ve Filistin savaşının başladığı günden bu yana 21 gazetecinin öldüğünü duyurdu.   International Federation of Journalists web sitesinde yapılan yazılı açıklamayla, öldürülen..

Gazze’deki Savaşta 21 Gazeteci Öldü!
Reklambanner

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu tarafından yapılan duyurda, Gazze’de İsrail ve Filistin savaşının başladığı günden bu yana 21 gazetecinin öldüğünü duyurdu.

 

International Federation of Journalists web sitesinde yapılan yazılı açıklamayla, öldürülen gazeteci sayısı güncellendi.

“Gazze’de Hamas ile İsrail arasında devam etmekte olan çatışmalarda şu ana kadar 21 gazetecinin öldürüldüğü, çok sayıda gazetecinin yaralandığı ve kaybolduğu” belirtildi

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu’na göre İsrail hava saldırıları, diğer medya kuruluşlarının yanı sıra Al-Ayyam gazetesini, Gazze FM’i, Shehab haber ajansının genel merkezini ve Filistin haber ajansı Ma’an’ın ofislerini tamamen veya kısmen yok etti.

IFJ ayrıca sahada görev yapan gazetecilere, “gerekli önlemleri alma, güvenlik ekipmanı giyme ve çalıştıkları medya kurumları kendilerine bu ekipmanları sağlamadan sahaya inmeme” çağrısında bulundu.

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL