Güncel

Konaklı Kemal Atlı İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Ziyaret

KONAKLI KEMAL ATLI İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNDEN GES’E ZİYARET Alanya Belediyesi tarafından kente kazandırılan Güneş Enerji Santralleri çevreci öğrenciler tarafından ziyaret edildi. 2017 yılı Temmuz ayı itibariyle devreye alınan Alanya Belediyesi..

Konaklı Kemal Atlı İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Ziyaret
Reklambanner

KONAKLI KEMAL ATLI İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNDEN GES’E ZİYARET

Alanya Belediyesi tarafından kente kazandırılan Güneş Enerji Santralleri çevreci öğrenciler tarafından ziyaret edildi.

2017 yılı Temmuz ayı itibariyle devreye alınan Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santralleri (GES 1-2-3-4) Konaklı Kemal Atlı ilköğretim Okulu öğrencilerini ağırladı. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerin derslerinde işledikleri Güneş Enerji Santrallerini görmek için Çevre Dostu 70 öğrencinin katılım sağladığı teknik gezi gerçekleştirildi. Öğrenciler ile yapılan gezi programında yenilenebilir enerji kaynaklarının neler olduğu, Alanya kent ölçeğinde yürütülmekte olan çevre çalışmaları, güneş enerjisi sistemlerinin nasıl oluşturulduğu ve işletildiği, güneş enerjisinin çevresel faydaları ve enerji verimliliği temel konularına yer verildi.

ÖĞRENCİLERLE YENİLENEBİLİR ENERJİ İLE İLGİLİ BİLGİLER PAYLAŞILDI

Eğitim sonrası gerçekleştirilen söyleşide çevreci öğrencilerin merak ettikleri sorular Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü teknik ekibi tarafından cevaplandı. Öğrencilerle gerçekleştirilen uygulamalı eğitim programı sonrasında muz ikram edildi, hediye olarak da “Yeşeren Tohumlu Kalemler” ve “Çevre Dostu Öğrenci Rozeti” dağıtılarak öğrencilerin çevre farkındalığına katkı sağlandı. 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL