SonDakika

“Mossad’ın suikast planına” Türkiye’den uyarı

Türkiye’den İsrail ‘e uyarı: Yasa dışı operasyonların ciddi sonuçları olur  Aralarında Türkiye’nin de olduğu bir dizi ülkede Hamas yöneticilerine suikast hazırlığı yapan Mossad’ın haberlerine Ankara’dan açıklama geldi.Muhtelif istihbarat servislerinin daha..

“Mossad’ın suikast planına” Türkiye’den uyarı
Reklambanner

Türkiye’den İsrail ‘e uyarı:

Yasa dışı operasyonların ciddi sonuçları olur

 Aralarında Türkiye’nin de olduğu bir dizi ülkede Hamas yöneticilerine suikast hazırlığı yapan Mossad’ın haberlerine Ankara’dan açıklama geldi.Muhtelif istihbarat servislerinin daha önce de Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yasa dışı faaliyetler gerçekleştirmeye çalıştığını hatırlatılarak, hiçbir servisin bu tür operasyonlarına müsaade edilmeyeceği vurgulandı.

    Amerikan Wall Street Journal gazetesi,İsrail’in dünyanın dört bir yanındaki Hamas liderlerini bulup öldürmek için plan yaptığını yazdı. Gazete, İsrail yönetiminin 7 Ekim’deki baskından bu yana suikast planı üzerinde çalıştığını bildirdi.Haber geniş yankı uyandırırken, Ankara’dan konuya ilişkin ilk tepki geldi.

Türkiye dahil Filistin dışında yaşayan Hamas üyelerini hedef alacağına dair uluslararası basında yer alan haberlere ve İsrailli yetkililerin bu yöndeki açıklamalarına istinaden muhataplara gerekli uyarıların yapıldığını ve aksi yöndeki bir tutumun ciddi sonuçları olacağını bildirdi.

“ÖLDÜRMEYE KARARLIYIZ”

İsrail iç istihbarat teşkilatı  Direktörü  , İsrail devlet televizyonu KAN’da yayımlanan bir haberde,   “Katar, Türkiye ve Lübnan dahil olmak üzere dünyanın her yerinde Hamas liderlerini, yıllar sürse bile öldürmeye kararlıyız” açıklamasından sonra Türkiye’den İsrail’e uyarı geldi. İsrailli istihbarat birimlerini uyaran Türk istihbarat yetkilileri, yasa dışı operasyonlara izin vermeyeceklerini aksi takdirde bunun ciddi sonuçları olacağını belirtti.

 

Reklambanner
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL