Güncel

Alanya Belediyesi Yeşil Alanlarda Özenle Çalışıyor

ALANYA BELEDİYESİ İLAÇLAMADAN BUDAMAYA, GÜBRELEMEDEN BAKIMA KADAR YEŞİL ALANLARDA ÖZENLE ÇALIŞIYOR Alanya Belediyesi, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ilçedeki ağaçların bakım, budama gübreleme, ilaçlama ve yeşil alan artırımı çalışmalarına aralıksız devam..

Alanya Belediyesi Yeşil Alanlarda Özenle Çalışıyor
Reklambanner

ALANYA BELEDİYESİ İLAÇLAMADAN BUDAMAYA, GÜBRELEMEDEN BAKIMA KADAR YEŞİL ALANLARDA ÖZENLE ÇALIŞIYOR

Alanya Belediyesi, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ilçedeki ağaçların bakım, budama gübreleme, ilaçlama ve yeşil alan artırımı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Alanya Belediyesi, Alanya genelinde yeşil alanların daha sağlıklı yetişebilmesi ve bitkilerin gelişimlerini desteklemek amacıyla; peyzaj bakım, budama, bitkilendirme ve ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ağaç ve çalı gruplarında yapılan budama çalışmalarının yanı sıra, kışlık mevsimlik çiçek ve çok yıllık bitki dikimi ile refüjlerin peyzajına da estetik bir görünüm kazandırılıyor.

Bu amaçla kentin çeşitli bölgelerinde 605 bin adet mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirildi ve çiçek dikim çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalarla birl  ikte, çeşitli hastalık ve zararlılara karşı ihtiyaç duyulan bitkilerde de ilaçlama çalışmaları da aralıksız sürüyor. Yeşil alanlarda bulunan ağaç ve çalıların kış öncesinde rutin ve bakım çalışmalarını da gerçekleştiren mevcut durumun iyileştirilmesi ve kentin daha yeşil hale gelmesi için gece gündüz çalışıyorlar.

BUDANAN AĞAÇ ARTIKLARI GERİ DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada,

“Budama çalışmaları ile gerek şehir estetiği gerek ağaçların ve yeşil alanların korunması ile sürdürülmesi ve gerekse trafik güvenliği ile halk sağlığının korunması amaçlanırken, şehrin neredeyse bütün caddelerinde budama çalışmalarımız sürecek. Öte yandan ağaçların budanması sonucunda ortaya çıkan ağaç ve bitki atıkları da değerlendiriliyor. Bu kapsamda Belediyemizin kompost tesisinde gerekli işlemlerden geçirilen ağaç budama artıklarının, sonrasında gübreye dönüştürülerek yeniden doğaya kazandırılmasını sağlıyoruz.” dedi.

 

 

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL