Siyaset

Mali Hizmetler Müdürü Kahya Açıkladı!

KAHYA: “SAYIŞTAY RAPORU RUTİN BİR DENETİM SONUCUDUR, ALANYA BELEDİYESİ’NE HİÇBİR CEZAİ İŞLEM UYGULANMAMIŞTIR” Alanya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Abdurrahman Kahya son günlerde 2022 Ağustos ve 2023 yılı Şubat ayı Sayıştay..

Mali Hizmetler Müdürü Kahya Açıkladı!
Reklambanner

KAHYA: “SAYIŞTAY RAPORU RUTİN BİR DENETİM SONUCUDUR, ALANYA BELEDİYESİ’NE HİÇBİR CEZAİ İŞLEM UYGULANMAMIŞTIR”

Alanya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Abdurrahman Kahya son günlerde 2022 Ağustos ve 2023 yılı Şubat ayı Sayıştay Denetim sonuçlarına istinaden Alanya Belediyesi hakkında basın, yayın ve sosyal medya üzerinden yapılan ve gündemi meşgul eden asılsız iddialar üzerine açıklamalarda bulundu. Kahya, “Öncelikle raporda Belediyemiz aleyhine herhangi bir kamu zararı, suç unsuru ya da yargıya intikal edecek bir husus bulunmadığının altını çizmek istiyorum.” dedi.

Taşınmazlarımız ise 2886 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümleri gereğince ihale yolu ile kiraya verilmiştir. Hiçbir taşınmaz ile ilgili mevzuata aykırı işlem yapılmamıştır. Söz konusu raporda, bazı basın yayın organları ve sosyal medya mecralarında iddia edildiği gibi suç unsuru görülmemiş, belediyemize hiçbir ceza verilmemiştir. Hal böyle iken Alanya Belediyesi hedef alınarak ortaya atılan asılsız iddiaları kamuoyunun takdirine bırakıyorum.” dedi.

Ayrıca Alanya Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Abdurrahman Kahya’nın, 5 Aralık Salı günü gerçekleştirilecek Alanya Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısında hem Meclis üyelerini hem de kamuoyunu Sayıştay Raporu ile ilgili bilgilendireceği açıklandı.

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL