Dünya

Alanya “Sporun Başkenti” Olmaya Aday

Her yıl Dünya Başkenti, Avrupa Başkenti, Bölge, Şehir, Ada, Topluluk ve Spor Kasabası ödüllerini veren ve merkezi Brüksel’de bulunan ACES Europe, Alanya’yı “2024 yılı Akdeniz Spor Başkenti” için aday kent..

Alanya “Sporun Başkenti” Olmaya Aday
Reklambanner

Her yıl Dünya Başkenti, Avrupa Başkenti, Bölge, Şehir, Ada, Topluluk ve Spor Kasabası ödüllerini veren ve merkezi Brüksel’de bulunan ACES Europe, Alanya’yı “2024 yılı Akdeniz Spor Başkenti” için aday kent olarak gösterdi.

Alanya ulusal ve uluslararası ölçekte yılda 65 spor organizasyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu (ACES Europe) tarafından 2024 yılı için “Akdeniz’in Spor Başkenti” kenti olmak için aday gösterildi.

“ALANYA ADINA GURURLU VE MUTLUYUZ”

Alanya için bu unvanın büyük önem arz ettiğini ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yıllarca hep Alanya’nın sporun ve sporcunun başkenti olduğunu söyledik, onlarca spor faaliyetine ev sahipliği yapmanın gururu ile yaşadık. Bugün de duygularımızı perçinleyecek güzel adıma tanık olduk. Umuyoruz ki bu unvanı kentimize kazandıracağız. Tüm Alanya halkı adına gururlu ve mutluyuz. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL