Güncel

Alanya’da 1659 adet Küçükbaş Kurban Kesildi

ALANYA’DA 4 MERKEZDE BİN 659 KURBAN KESİLDİ Alanya’da Kurban Bayramı için belirlenen 4 merkezde toplam 1659 adet küçükbaş kurban kesimi, Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinasyonunda hijyenik koşullarda gerçekleştirildi…

Alanya’da 1659 adet Küçükbaş Kurban Kesildi
Reklambanner

ALANYA’DA 4 MERKEZDE BİN 659 KURBAN KESİLDİ

Alanya’da Kurban Bayramı için belirlenen 4 merkezde toplam 1659 adet küçükbaş kurban kesimi, Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinasyonunda hijyenik koşullarda gerçekleştirildi.

Kurban Bayramı’nda vatandaşların sağlıklı, temiz ve güvenli bir ortamda kurbanlık kesimi yapmaları için kent sınırları içinde 4 merkez belirlenmişti. Söz konusu yerlerde kesilen küçükbaş hayvanların toplam sayıları açıklandı. Buna göre, Mahmutlar Mahallesi’ndeki Belediye Şantiyesi’nde 473 adet, Fıgla Mahallesi’ndeki Dolmuş Durağı’nda 499 adet, Merkezdeki Eşgilik Düğün Salonu’nda 308 adet ve Payallar Mahallesi’ndeki Belediye Şantiyesi’nde 379 adet olmak üzere toplam 1659 adet kurban kesimi gerçekleştirildi. Sertifika sahibi uzman kasaplar bayramın birinci gününden itibaren vatandaşlara kesim hizmeti verdi. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin koordinasyonunda İslami şartlara uygun, sağlık ve hijyen koşulları da büyük bir hassasiyetle gözetilerek, vatandaşların kurban ibadetini icra etmeleri sağlandı. Ayrıca bayram boyunca satış ve kesim yerleri Alanya Belediyesi Veteriner ve Zabıta ekiplerince sürekli denetim altında tutulurken, temizlik ekipleri de çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdü. Halkın memnuniyetini ön planda tutan Alanya Belediyesi’nin tüm ekipleri, kent genelindeki görev yerlerinin başında hazır bulundu.

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL