Güncel

Değirmendere İlkokulu Güneş Enerji Santraline Gezi Gerçekleştirdi  

DEĞİRMENDERE İLKOKULU ALANYA BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNE TEKNİK GEZİ GERÇEKLEŞTİRDİ Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santralleri (GES) Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Eko Okul Çevre Programı kapsamında çevre faaliyetleri yürüten Değirmendere..

Değirmendere İlkokulu Güneş Enerji Santraline Gezi Gerçekleştirdi   
Reklambanner

DEĞİRMENDERE İLKOKULU ALANYA BELEDİYESİ GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNE TEKNİK GEZİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santralleri (GES) Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Eko Okul Çevre Programı kapsamında çevre faaliyetleri yürüten Değirmendere İlkokulu öğrencilerini ve öğretmenlerini ağırladı.

Alanya Belediyesi tarafından 2017 yılı Temmuz ayı itibariyle devreye alınan, Güneş Enerjisi Santralleri GES – 1, GES – 2, GES – 3 ve GES – 4 alanlarını ziyaret eden 65 minik doğasever eko team öğrencilerine yenilenebilir enerjinin ne olduğu, güneş enerjisinden nasıl elektrik üretildiği, elde edilen enerjinin ne şekilde şebekeye aktarıldığı konularında teknik eğitim verildi.

YENİLENEBİLİR ENERJİ İLE İLGİLİ BİLGİLER PAYLAŞILDI

Öğrenciler ile yapılan eğitim programında yenilenebilir enerji kaynaklarının neler olduğu, Alanya kent ölçeğinde yürütülmekte olan çevre çalışmaları, güneş enerjisi sistemlerinin nasıl oluşturulduğu ve işletildiği, güneş enerjisinin çevresel faydaları ve enerji verimliliği temel konularına yer verildi. Eğitim sonrası gerçekleştirilen söyleşide çevreci öğrencilerin merak ettikleri sorular Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü teknik ekibi tarafından cevaplandı.

Öğrencilerle gerçekleştirilen uygulamalı eğitim programı sonrasında muz ve süt ikram edildi, hediye olarak da ‘Yeşeren Tohumlu Kalemler’ ve ‘Çevre Dostu Öğrenci Rozeti’ dağıtılarak öğrencilerin çevre farkındalığına katkı sağlandı.

 

 

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL