Spor

Elitler Avrupa Kupası Ve Türkiye Finalleri Alanya’da Yapılacak

              33. ALANYA TRİATLONU İÇİN PROTOKOLLER İMZALANDI HEM ELİTLER AVRUPA KUPASI HEM DE TÜRKİYE FİNALLERİ ALANYA’DA OLACAK            6/27 Ekim..

Elitler Avrupa Kupası Ve Türkiye Finalleri Alanya’da Yapılacak
Reklambanner

             

33. ALANYA TRİATLONU İÇİN PROTOKOLLER İMZALANDI HEM ELİTLER AVRUPA KUPASI HEM DE TÜRKİYE FİNALLERİ ALANYA’DA OLACAK

           6/27 Ekim 2024 tarihinde 33.’sü düzenlenecek Alanya Triatlonu için protokol imzaları atıldı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yarışlar için; “Sporun Başkenti Alanya’mızın simgesi haline gelen 2024 triatlon yarışları için protokolümüzü imzaladık. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

           Sporun Başkenti Alanya’da artık klasikleşen ve 2024 yılında 33.’sü düzenlenecek Alanya Triatlonu için protokol imzalandı. İmza törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Triatlon Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Ender Baş, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Erdoğan, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ve Organizasyon Saha Direktörü Caner Algün katıldı.

       YARIŞLARA BİNE YAKIN SPORCUNUN KATILMASI BEKLENİYOR

             26/27 Ekim 2024 tarihinde 33. Alanya Triatlonu kapsamında yapılacak olan yarışlarda hem Avrupa Kupası hem de Türkiye Finalleri koşulacak. Bu kapsamda Elitler Avrupa Kupası ile Türkiye Kupası’nda yıldız, genç ve yaş gruplarının Türkiye finali Alanya’da olacak. Sporcular yarışların ardından kupa ve madalyalarını burada alacak. Her iki organizasyon kapsamında bine yakın sporcunun Alanya’daki yarışlara katılması bekleniyor.

      BAŞ: “ALANYA TRİATLONDA BİR MARKA”

            Türkiye Triatlon Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Ender Baş, Alanya’nın triatlonda Başkent olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Alanya zaten triatlonun başkenti. Alanya’nın triatlonda 33 yıllık bir tecrübesi ve bir hafızası var. Bu hususta Alanya artık bir marka. Tabii ki bunda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibinin payı çok fazlasıyla var. Bu destek için Federasyonumuz adına çok müteşekkiriz. Alanya zaten sporda sadece triatlonda değil bütün branşlarda gerçekten iyi bir konumda. Zaten bunu ödül olarak da tescillediler. Önümüzdeki dönemde de yine sizlerle birlikte inşallah yarışı icra edeceğiz.”

     YÜCEL: “DÜNYA’DA TRİATLON DENİNCE AKLA ALANYA GELİYOR”

           Sporun Başkenti Alanya’da 33. Alanya Triatlonu’nu yapmak için protokolü imzaladıklarını belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Dünya’da triatlon denince akla Alanya geliyor. Çünkü Şehrimiz, Dünya’daki triatlon yarışlarında süreklilik anlamında iki şehirden birisi. Bununla da iftihar ediyoruz. Türkiye Triatlon Federasyonu’muza ve emeği geçen herkese sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Şimdiden Alanya’mıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

 

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL