Güncel

Görme Engelli Vatandaşlara ‘Tam Bağımsız Yaşam’

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARA ‘TAM BAĞIMSIZ YAŞAM’ EĞİTİMİ Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nde verilen eğitimlere bir yenisi daha eklendi. Merkezde görme engelli vatandaşlar için ‘Tam Bağımsız Yaşam’ dersleri gerçekleştirilmeye..

Görme Engelli Vatandaşlara ‘Tam Bağımsız Yaşam’
Reklambanner

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARA ‘TAM BAĞIMSIZ YAŞAM’ EĞİTİMİ

Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nde verilen eğitimlere bir yenisi daha eklendi. Merkezde görme engelli vatandaşlar için ‘Tam Bağımsız Yaşam’ dersleri gerçekleştirilmeye başlandı.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından Alanya’daki engelli bireyler için hayata geçirilen Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nde verilen eğitimlerle engelli bireyler hayata adapte edilmeye devam ediliyor. Engelli vatandaşlar için her türlü imkanın düşünüldüğü merkez, bir eğitim dalına daha ev sahipliği yapmaya başladı. Bu kapsamda görme engelli bireyler için başlatılan ‘Tam Bağımsız Yaşam’ konulu dersler uzman öğretmen ve psikolog eşliğinde gerçekleştirildi. Eğitimler sayesinde görme engelli vatandaşlar; alan tarama yöntemleri, rehberle yürüme ve baston eğitimi gibi kişileri bağımsızlaştıracak dersleri alarak hayatlarını kolaylaştıracaklar.

Görme Engelliler Öğretmeni Ayça Okur ile beraber yürütülen derslerde, Psikolog İrem Gül Sönmez de engelli bireylere psikolojik sağlamlık ve özgüven temalı eğitimler veriyor. ‘Tam Bağımsız Yaşam’ dersleri kentte yaşayan tüm engelli vatandaşlar ile devam edecek.

 

 

 

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL