Dünya

İsrail, Salih Aruri’ye Suikast Düzenledi

İsrail, Beyrut’ta Hamas yöneticilerinden Salih Aruri’ye suikast düzenledi İsrail, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri’ye suikast gerçekleştirdi. İHA’larla gerçekleştirilen saldırıda Salih el-Aruri de dahil 6 kişi..

İsrail, Salih Aruri’ye Suikast Düzenledi
Reklambanner

İsrail, Beyrut’ta Hamas yöneticilerinden Salih Aruri’ye suikast düzenledi

İsrail, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri’ye suikast gerçekleştirdi. İHA’larla gerçekleştirilen saldırıda Salih el-Aruri de dahil 6 kişi hayatını kaybetti.

İsrail’in  insansız hava aracıyla Lübna’ın  başkenti Beyrut’ta düzenlediği İHA saldırısında Hamas yöneticilerinden Salih el-Aruri’nin öldürüldüğü bildirildi.

İsrail ordu radyosunda yer alan ve adı açıklanmayan “yabancı kaynaklara” dayandırılan haberlere göre, Beyrut’taki saldırıda Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri öldürüldü.

SALDIRIDA 6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Lübnan resmi haber ajansı NNA da saldırıya ilişkin geçtiği haberde, Aruri ile birlikte 6 kişinin öldüğünü, 11 kişinin yaralandığını duyurdu.

Saldırıda Hamas ofisi ile bina önünde bulunan park halindeki araçların 2 füzeyle hedef alındığı aktarıldı.

          SALİH EL-ARURİ KİMDİR?

        Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri, 19 Ağustos 1966’da Ramallah’ta doğdu.

İzzeddin el-Kassam Tugaylarının kurulmasına katkıda bulunan el-Aruri, 15 yıl İsrail hapishanelerinde kaldıktan sonra sınır dışı edildi ve Lübnan’da yaşamaya başladı.

El-Aruri, Hamas’ın İsrail ile 11 Ekim 2011’de yaptığı, bir İsrail askeri karşılığında 1027 Filistinli esirin serbest bırakılması anlaşmasının müzakerecileri arasında yer alıyordu

İSRAİL’E AİT JETLER BEYRUT VE SUR ŞEHRİ SEMALARINDA UÇUŞ GERÇEKLEŞTİRDİ

Ajansa göre saldırının ardından İsrail’e ait askeri jetler, Beyrut ve ülkenin güneyindeki Sur şehri semalarında uçuş gerçekleştirdi.

NNA’nın daha önce geçtiği haberde de İsrail’in, Hizbullah’ın kalesi olarak bilinen Beyrut’un Dahiye’nin Maşrafiye bölgesindeki Hamas ofisine saldırı gerçekleştirdiği kaydedildi.

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL