Güncel

İstanbul’da Büyük Yürüyüş!

        İstanbul’da binlerce vatandaş, Galata Köprüsü’nde ”Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” sloganıyla düzenlenecek yürüyüşe akın etti.           İsrail’den 7 Ekim’den bu yana..

İstanbul’da Büyük Yürüyüş!
Reklambanner

        İstanbul’da binlerce vatandaş, Galata Köprüsü’nde ”Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” sloganıyla düzenlenecek yürüyüşe akın etti.

          İsrail’den 7 Ekim’den bu yana dünyanın gözü önünde Gazze’de soykırım yapıyor. Saldırılarda 20 binden fazla masum öldürülürken; yeni yılın ilk gününde Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) öncülüğünde, Milli İrade Platformu tarafından 308 STK’nin katılımıyla düzenlenen “Şehitlerimize rahmet, Filistin’e destek, İsrail’e lanet” etkinliği için sabah namazında camilerde bir araya gelen on binlerce katılımcı kortejle yürüyüşe başladı.

      SLOGAN ATARAK YÜRÜDÜLER

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, Eminönü Yeni Camii , Sultanahmet Camii ve Süleymaniye Camisi’nde sabah namazının kılınmasının ardından katılımcılar cami önlerindeki alanlarda toplandı. Vatandaşların özel araçları veya otobüslerle camilere ulaşması nedeniyle Yenikapı sahil yolunda trafik yoğunluğu oluştu. Yoğunluk dolayısıyla camilere giremeyen vatandaşlar, Ayasofya ve Sultanahmet meydanlarındaki yeşil alanlarda beraberlerinde getirdikleri seccadelerin üzerinde namaz için saf tuttu. Sabah namazının ardından şehitler ve İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dualar edildi.Namaz sonrası Ayasofya Meydanı’nda toplanan katılımcılar ise “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “İşbirlikçi hainler hesap verecek, katil İsrail hesap verecek”, “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Kanımız canımız feda olsun Aksa’ya”, “Hamas’a selam direnişe devam” sloganları attı. Türkçe, Arapça ve İngilizce yazılı dövizler taşıyan grup, sık sık tekbir getirdi.

       TEK TEK ŞEHİTLERİMİZİN İSMİ OKUNDU

Sabah namazı vaktinin yaklaşmasıyla bazı kent sakinleri de ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Süleymaniye Camisi’ne geldi. Bazı katılımcıların Filistin bayrağının renklerini taşıyan atkılar taktığı görüldü. Caminin dolması nedeniyle katılımcılardan bir kısmı, bahçede sabah namazını kıldı. Ardından caminin bahçesinde toplanan grup, “Uyan ey Müslüman”, “İstanbul uyuma kardeşine sahip çık”, “İstanbul’dan Gazze’ye direnişe bin selam” sloganları attı, tekbir getirdi.Ellerinde “Hamas’a selam”, ” Çocuk  katili İsrail” pankartları taşıyan gruptakiler, sloganlar eşliğinde yürüyüşe başladı. Yürüyüş sırasında Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan askerlerin adı tek tek okunurken katılımcılar da “burada” diyerek karşılık verdi.

       BİLAL ERDOĞAN: FİLİSTİN’DE SOYKIRIM YAPANLARLA ŞEHİTLERİMİZİN KATİLLERİ AYNI

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, alanda yaptığı konuşmada, “Bizden önce gelen ecdadımız bu toprakları şehit kanları ile sulamıştır. Bu topraklarda üç dinin mensupları da huzur ve barış içinde yaşamasını temin etmişlerdir. Bizler kayıtsız kalamayız. Çünkü verdiğimiz en son 12 şehitten önce verdiğimiz on binlerce şehidimizin katilleri aynı olduğu için kayıtsız kalamayız. Yüz binler, terörle mücadelede verdiğimiz şehitlerimizin katillerinin kim olduğunu biliyoruz. Filistin soykırımına sebep olanlar ve şehitlerimizin katilleri aynı olduğunu biliyoruz.Bizler medyada suni gündemler oluşturup bizi ayrıştırmaya çalışanların, Filistin davasını sulandırmaya çalışanların Amerika ve İsrail’in etki ajanları olduğunu biliyoruz. Bizler mülteci düşmanlığını körüklemeye çalışanların da kimler olduğunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Ayasofya’nın prangalarının kırılması Kudüs ‘ün   , Mescid-i Aksa’nın özgürlüğünün ilk adımıdır. Bizler Amerika’nın arkasında durduğu siyonist düzene karşı birliğimizi sağlayacağımıza söz veriyoruz. Boykota devam edeceğimize söz veriyoruz. Bu iş ateşkesle bitmeyecek. Filistin davası sürdüğü müddetçe hayatımızda boykota yer açacağız. Elimizden geleni yapacağız ki bu sermaye sahipleri ayağını denk alsın.” dedi.

 

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL