Kültür-Sanat

Muhteşem Açılış

              BAŞKAN YÜCEL: “10 YILDA 187 PARKI HİZMETE AÇTIK”            100. Yıl Macera Parkı’nın maliyetinin 33 milyon TL olduğunu belirten..

Muhteşem Açılış
Reklambanner

 

            BAŞKAN YÜCEL: “10 YILDA 187 PARKI HİZMETE AÇTIK”

           100. Yıl Macera Parkı’nın maliyetinin 33 milyon TL olduğunu belirten Başkan Yücel, “Çocuklarımıza daha yeşil bir Alanya, daha yaşanabilir bir Alanya bırakabilmek için park ve yeşil alan sayılarımızı her yıl katlayarak arttırıyoruz. Göreve geldiğimizde Alanya’mızda kişi başına düşen yeşil alan miktarı 2 buçuk metrekare iken şu an kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10 metrekareyi geçti. Göreve geldiğimizde her mahalleye bir park projesini başlattık. Alanya’mızda parkı olmayan mahalle bırakmadık. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 187 adet parkı hizmete açtık. Cumhuriyetimizi emanet edeceğimiz, ülkemizi koruyup yüceltecek gençlerimiz ve çocuklarımız için okullar, yurtlar, etüt merkezleri, kreşler, kütüphaneler, spor tesisleri inşa ediyoruz. Onları geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek için canla başla çalışıyoruz.” dedi.

        BAŞKAN YÜCEL: “OBA KAPALI SPOR SALONU PROJESİNİ OCAK AYINDA HİZMETE AÇACAĞIZ”

        Konuşmasında son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan iddialara da yanıt veren Başkan Yücel, “Alanya merkezde çocuklarımızın yaz kış spor yapacakları bir alan yok dedik. Merkeze bir Kapalı Spor Salonu yapalım istedik.  Alanın bir kısmı park alanı idi. Hem Alanya Belediyesinden hem Büyükşehirden spor alanı olarak planlamalarımız onaylandı. Aynı bölgeye planlamada aldığımız park alanı kadar park alanı koyduk. Oba Kapalı Spor Salonu ve Yarı Olimpik Havuzu’nun inşaatına başladık.  Bazı kişiler manzaram kapanıyor diye bizi mahkemeye verdi. Bazıları balkonda manzaraya karşı keyifle kahve içme derdinde, biz ise çocuklarımız kötü alışkanlıklar edinmesin, sokaklarda kalmasın, onlara güvenli alanlarda spor imkanı sağlayalım derdindeyiz. Nitekim Mahkemeyi de kazandık. Yine de şikâyet edildik. Önceden haklı bulunduğumuz konuda müfettişler ikinci kez belediyemize geldi. Kiralık kalemler çarşaf çarşaf “yolsuzluk yaptılar, binlerce yolsuzluk dosyası var, belediyeyi müfettiş ordusu bastı” diye yayın yaptı. Burada yolsuzluk var mı yok. Rant var mı yok. Menfaat sağlamak var mı? Yok. Ne var? Hizmet var hizmet. 300 Milyonluk yatırım var. Ne suç işlemişiz? çocuklarımız için, gençlerimiz için Kapalı Spor Salonu inşa etmişiz. Kim ne derse desin çocuklarımızın 18 ayrı branşta spor yapabileceği, takımların kamp ve konaklama yapabileceği Oba Kapalı Spor Salonu’nu tamamlayarak ocak ayı içerisinde hizmete açacağız. Sonucu ne olursa olsun.” diye konuştu.

 

 

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL