Spor

Oryantiring Yarışları Sona Erdi

ALANYA DA ORYANTİRİNG YARIŞLARI SONA ERDİ Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile düzenlenen Türkiye O-Days, Türkiye Oryantiring Şampiyonası 3. Kademe ve U14 2. Kademe Yarışları sona erdi. ALANYA..

Oryantiring Yarışları Sona Erdi
Reklambanner

ALANYA DA ORYANTİRİNG YARIŞLARI SONA ERDİ

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile düzenlenen Türkiye O-Days, Türkiye Oryantiring Şampiyonası 3. Kademe ve U14 2. Kademe Yarışları sona erdi.

ALANYA DA ORYANTİRİNG YARIŞLARI SONA ERDİ

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile düzenlenen Türkiye O-Days, Türkiye Oryantiring Şampiyonası 3. Kademe ve U14 2. Kademe Yarışları sona erdi.

Dört gün boyunca 45 kategoride 1720 sporcu birbirinden zorlu parkurlarda kıyasıya mücadele etti. 25 Ocak Perşembe günü Cebelireis’ te orta mesafe, 26 Ocak Cuma günü Alanya Çarşı Merkez sürat yarışı, 27 Ocak Cumartesi Gedevet Parkorman Alanı’nda orta mesafe yarışı yapıldı. Bugün Alanya Çarşı Merkez’de yapılan sürat yarışının ardından İskele Şelale Meydanı’nda ödül töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu; katkı ve desteklerinden dolayı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı’ya plaket verdi. Derece yapan sporculara madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, ALKÜ Spor Bilimleri Dekanı Hamdi Alper Güngörmüş, Alanya Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Toksöz ve Türkiye Oryantiring Federasyonu yetkilileri verdi.

BAŞKAN YÜCEL, EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Ödül töreninde konuşma yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “ Hepiniz Alanya’mıza hoş geldiniz. Alanya, birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış, çeşitli dinlerin ve dinlerin birleştiği bir yer. Şelçuklu’ya başkentlik, Osmanlı’ya liman şehri, Cumhuriyet tarihimizde de turizme açılan bir pencere oldu. Şehrimizde eğitimde, sağlıkta, sanatta, kültürde ve özellikle de sporda son gelişmeleri hep birlikte görüyoruz. 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyoruz. Buradan herkesi mutlu ederek göndermeye çalışıyoruz. İnşallah tüm sporcularımız ve hocalarımızda mutlu olmuşlardır.

 Bu yılda onun mükâfatı olarak Alanya’ mız; 45 ülkeden 5 bin kentin katıldığı bir organizasyonda “2024 Akdeniz Spor Başkenti” seçildi. Ne kadar gurur duysak azdır. Bugüne kadar emek veren herkese teşekkür ediyorum. Ödül alan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Gelecek yıllar da tekrar birlikte olmak dileğiyle.” dedi.

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL