Güncel

Pençe-Kilit Bölgesinde Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 30’a Yükseldi

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Komuta Kademesi ile 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’nda toplantı düzenledi. Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki son duruma ilişkin bilgi alan Bakan Güler, talimatlar..

Pençe-Kilit Bölgesinde Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 30’a Yükseldi
Reklambanner

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Komuta Kademesi ile 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’nda toplantı düzenledi. Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki son duruma ilişkin bilgi alan Bakan Güler, talimatlar verdi. Bakan Güler, Pençe-Kilit bölgesindeki saldırılar sonrası etkisiz hale getirilen terörist sayısının 30’a yükseldiğini duyurdu.

29 HEDEF İMHA EDİLDİ

Öte yandan MSB’nin sosyal medya hesabından, “Şehitlerimiz için” başlığıyla, Irak ve Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatlarına ilişkin açıklama yapılmıştı. Açıklamada, PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek, Irak ve Suriye kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda, Irak-Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine bugün 22.00’da hava harekatları düzenlendiği belirtilmişti.

Açıklamada, “İcra edilen hava harekatları ile bölücü terör örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak, petrol tesisleri ve depolardan oluşan toplam 29 hedef imha edilmiştir. İcra edilen harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.” ifadeleri kullanılmıştı.

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL