Güncel

Ruhsatsız, Merdiven Altı Üretim Yapan Ve Hijyen Kurallarına Uymayan İşletme Mühürlendi.

RUHSATSIZ VE HALK SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATAN İŞLETME MÜHÜRLENDİ Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda ve hijyen denetimleri esnasında tespit ettikleri ruhsatsız, merdiven altı üretim yapan ve hijyen kurallarına uymayan bir..

Ruhsatsız, Merdiven Altı Üretim Yapan Ve Hijyen Kurallarına Uymayan  İşletme Mühürlendi.
Reklambanner

RUHSATSIZ VE HALK SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATAN İŞLETME MÜHÜRLENDİ

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda ve hijyen denetimleri esnasında tespit ettikleri ruhsatsız, merdiven altı üretim yapan ve hijyen kurallarına uymayan bir işletmeyi mühürledi.

Alanya Belediyesi’nin kent genelindeki gıda ve hijyen denetimleri aralıksız sürüyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tüm işletmelerde denetim yaparak, halk sağlığını tehdit eden ve ruhsatsız olarak çalışan işletmelere tutanak tutarak, Encümen’e sevk ediyor. Kestel Mahallesi’nde faaliyet gösteren süt ve süt ürünleri imalathanesine giden ekipler, işletmede yapılan denetimler sonucu; işyerinin açma ve çalışma ruhsatının olmadığını belirledi. Ayrıca hijyen koşullarına ve sanitasyon (temiz içme suyu, atık su ve kanalizasyonunun yeterli arıtımı ve bertarafı) şartlarına uymadığı, işletme içerisinde haşere olduğu, sağlıksız şartlarda üretime devam ettiği ve gıda kodeksine uygunsuz çalıştığı tespit edilen işletmeye tutanak tutularak, mühürlendi. Öte yandan Alanya Belediyesi’nin halk sağlığını tehdit eden hiçbir işletmeye taviz vermeyeceği vurgulandı.

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL