Güncel

Türkiye 12 Şehidimize Ağlıyor!

Türkiye 12 şehidimize ağlıyor! TSK art arda operasyonlarla çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi 2 günde 12 askerimiz şehit olurken, TSK Irak ve Suriye’ye art arda iki operasyon düzenledi. Operasyonlarda..

Türkiye 12 Şehidimize Ağlıyor!
Reklambanner

Türkiye 12 şehidimize ağlıyor! TSK art arda operasyonlarla çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi

2 günde 12 askerimiz şehit olurken, TSK Irak ve Suriye’ye art arda iki operasyon düzenledi. Operasyonlarda teröristlerin kullanıldığı mağara, sığınak, barınak, petrol tesisleri ve depolardan oluşan toplam 29 hedef imha edilirken; 25 terörist de etkisiz hale getirildi.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 2 günde 12 askerimiz şehit olurken, TSK bölgeye art arda iki operasyon düzenledi. Milli Savonma Bakanlığı, Irakve Suriye’nin kuzeyindeki terörist hedeflere düzenlenen hava harekatlarında 29 hedefin imha edildiğini ve çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

12 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Kuzey Irak’taki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 6 askerimiz şehit oldu. 22 Aralık‘ta da 6 askerimizin şehit olduğu bölgede şehit sayısı 12’ye yükselirken Milli Savunma Bakanlığı, bölgeye operasyon düzenledi.

29 HEDEF İMHA EDİLDİ

MSB’nin sosyal medya hesabından, “Şehitlerimiz için” başlığıyla, Irak ve Suriye’nin kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatlarına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek, Irak ve Suriye kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler  Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda, Irak-Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine bugün 22.00’da hava harekatları düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, “İcra edilen hava harekatları ile bölücü terör örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak, petrol tesisleri ve depolardan oluşan toplam 29 hedef imha edilmiştir. İcra edilen harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

 

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL