Kültür-Sanat

Yerli Ve Yabancı Binlerce Vatandaş Yeni Yıl Pazarı’nda Buluştu

13. ALANYA ULUSLARARASI YENİ YIL PAZARI’NA YOĞUN İLGİ – YERLİ VE YABANCI BİNLERCE VATANDAŞ YENİ YIL PAZARI’NDA BULUŞTU Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi öncülüğünde düzenlenen 13. Alanya Uluslararası Yeni Yıl Pazarı..

Yerli Ve Yabancı Binlerce Vatandaş Yeni Yıl Pazarı’nda Buluştu
Reklambanner

13. ALANYA ULUSLARARASI YENİ YIL PAZARI’NA YOĞUN İLGİ – YERLİ VE YABANCI BİNLERCE VATANDAŞ YENİ YIL PAZARI’NDA BULUŞTU

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi öncülüğünde düzenlenen 13. Alanya Uluslararası Yeni Yıl Pazarı hafta sonu kapılarını açtı. Yağışlı havaya rağmen yerli ve yabancı on binlerce vatandaş tüm geliri engelli bireyler yararına kullanılacak Yeni Yıl Pazarı’na akın etti.

Alanya Belediye Binası arkasında bu yıl 13. kez düzenlenen Alanya Uluslararası Yeni Yıl Pazarı cumartesi günü kapılarını açtı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da tüm geliri engelli bireylerin yararına kullanılacak olan Yeni Yıl Pazarı’na yerli ve yabancı on binlerce vatandaş akın etti. Yağışlı havaya rağmen alanı dolduran vatandaşlar muhteşem bir hafta sonu geçirdi.

YABANCILAR MECLİSİ’NDEN BAŞKAN YÜCEL’E DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Yeni Yıl Pazarı’nın açılışına Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AK Parti MKYK Üyesi Kuddusi Müftüoğlu, Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve yerli yabancı on binlerce vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Abdullah Karaoğlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e kendilerine verilen destekten dolayı teşekkür etti. Karaoğlu’nun ardından Meclisin İngiliz, Alman ve Rus temsilcileri konuşma yaparak Başkan Yücel’e teşekkür ettiler.

BAŞKAN YÜCEL: ÜLKEM VE ALANYA’M ADINA GURURLUYUM, MUTLUYUM

Açılışta konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Dostluğun ve kardeşliğin en güzel örneğini, vatandaşlarımız ve Yeni Alanyalı dostlarımızla, bugün bu alanda tekrar yaşıyoruz.” dedi. Başkan Yücel, “Alanya’mız için tarihi günler yaşıyoruz. Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu tarafından Alanya’mıza verilen Akdeniz Spor Başkenti Ödülünü, Avrupa Birliği’nin merkezi, Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Avrupa Parlementosu Binasında düzenlenen törenle aldık. Ayağımızın tozuyla Alanya’mıza geldik ve Yeni Yıl Pazarımızda sizlerle bir aradayız. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Alanya’mız, yıl içinde birçok ulusal ve uluslararası spor organizasyonunu başarıyla gerçekleştirmektedir. Bu ödülü almaktan ülkem ve Alanya’m adına gururluyum, mutluyum. Hak edilmiş ve emek verilmiş bir ödül alarak, Alanya’mızdaki sporla ilgili çalışmalarımız taçlandırılmış oldu. Bu ödül aynı zamanda Alanya’mızdaki birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, kurumlar arasındaki uyum ve iş birliğinin bir karşılığıdır. 2024 Akdeniz Spor Başkenti ödülümüz bir kez daha hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

BAŞKAN YÜCEL: TÜM GELİR ENGELLİ BİREYLERİMİZ İÇİN BAĞIŞLANMAKTADIR 

Başkan Yücel konuşmasını, “350 bini aşkın nüfusuyla, 127 ülkeden 55 bin yerleşik yabancının yaşadığı, 81 vilayetten göç alan Alanya’mız, tıpkı Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerindeki gibi çok kültürlü bir medeniyete hala ev sahipliği yapmaktadır. Alanya; huzurun, güvenin dayanışmanın, birlik ve beraberliğin şehridir. Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisimiz önderliğinde düzenlediğimiz Yeni Yıl Pazarımızdan elde edilen gelirin tamamı engelli bireyler için bağışlanmaktadır. Engelli bireylerimiz yararına düzenlenen, sosyal bir farkındalık ve dayanışmanın sergilendiği Yeni yıl Pazarına katılan, burada stant kuran ve böyle anlamlı bir etkinlikte yer alan herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu duygularla, tüm vatandaşlarımızın ve Yeni Alanyalı dostlarımızın yeni yılını kutluyor, hepimize sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.” diyerek sonlandırdı.

   

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL