Spor

58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Alanya’dan Başlıyor

Alanya’dan başlayacak olan 58. Cumhurbaşkanlığı Alanya- İstanbul Bisiklet Turu 8-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu 2023 yılında gerçekleştirilen organizasyonlar hakkında bilgiler verdi.  Başkan Müftüoğlu toplantıda;..

58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Alanya’dan Başlıyor
Reklambanner

Alanya’dan başlayacak olan 58. Cumhurbaşkanlığı Alanya- İstanbul Bisiklet Turu 8-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu 2023 yılında gerçekleştirilen organizasyonlar hakkında bilgiler verdi.  Başkan Müftüoğlu toplantıda;

“Dünyaca ünlü bisikletçilerin mücadele ettiği, 8 gün boyunca 2 saatin üzerinde süreyle ulusal ve uluslararası kanallarda canlı yayınlanan, 190 ülkede 13 dilde milyonlarca kişi tarafından izlenen ve her gün yaklaşık 2 bin kişinin bir etaptan diğerine hareket ettiği görsel bir şöleni, bisiklet sporuna ilginin artması ve Türkiye tanıtımında önemli bir iletişim platformu olarak görüyoruz. Bu yönleriyle ve 58 yıllık tarihiyle gerçekten ülkemizin marka organizasyonlarının başında geliyor. Bu yıl 6 Şubat deprem felaketi nedeniyle 8-15 Ekim 2023 tarihlerine ertelenen, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle Federasyonumuz tarafından 8 etapta gerçekleştireceğimiz organizasyon 14 ülkeden 24 takımdan 168 bisikletçinin katılımıyla Alanya’da başlayarak, İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda sona erecek.

Türkiye Yüzyılı aynı zamanda Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun da 100’üncü yılı. Bu yıla özel ‘Bisikleti Büyütüyoruz’ vizyonu ile Bisiklet Yarışlarını Anadolu’ya yaymış bulunuyoruz. Yıllar içinde farklı etkileri ile ülkemizde bisiklet kültürünün oluşmasına katkı sağladığını gördüğümüz Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu 2023 yılında ‘Bisiklet Yarışından Fazlası’ olarak konumlayarak pek çok misyonu da üstlenmiş bulunuyoruz. TUR 2023 için destek ve emek verecek tüm ekiplere, paydaşlarımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, emniyet, jandarma, sağlık ekiplerine, hakemlerimize, motorize ekiplerimize, siz değerli medya mensupları dostlarımıza şimdiden çok teşekkür ediyoruz.”  sözlerini dile getirdi.

Kaynak: Alanya Kaymakamlığı

Reklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL