Spor

Alanya “Sporun Başkenti” Oldu

Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu Alanya’yı “2024 yılı Akdeniz Spor Başkenti” olarak seçti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret eden ACES Başkanı Gian Francesco Lupattelli, Başkan Yücel’e Alanya..

Alanya “Sporun Başkenti” Oldu
Reklambanner

Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu Alanya’yı “2024 yılı Akdeniz Spor Başkenti” olarak seçti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret eden ACES Başkanı Gian Francesco Lupattelli, Başkan Yücel’e Alanya Akdeniz Spor Başkenti plaketi takdim etti. Başkan Yücel, “1 yıllık emeklerimiz neticelendi. Her zaman sporun ve sporcunun başkenti Alanya demiştik. Alanya’mıza hayırlı olsun. Ödülümüzü 7 Aralık’ta Brüksel’de teslim alacağız.” dedi.

Müjdeli haberi vermek için Alanya’ya gelen ACES EUROPE Başkanı Gian Francesco Lupattelli, Heyet Üyesi Fabrizio Santangelo, ACES Türkiye Delegesi Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Alanya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Emre Kıldırgıcı; Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret ettiler. Alanya’nın 2024 Akdeniz Spor Başkanı seçildiği resmi plaketi Başkan Yücel’e veren ACES EUROPE Başkanı Lupatelli, spor konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle Başkan Yücel’i tebrik etti.

Alanya için bu unvanın büyük önem arz ettiğini ifade eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Yıllarca hep Alanya’nın sporun ve sporcunun başkenti olduğunu söylüyorduk. Bugün de bu başarılarımızı taçlandırdık. 365 gün boyunca 100’ün üzerinde spor organizasyonuna ev sahipliği yaptığımız Alanya’mız, 1 yıldır ciddi girişimlerimiz sonucu 2024 yılı Akdeniz Spor Başkenti seçildi. Tesislerimizi görmek ve unvanımızı takdim etmek üzere ziyaretimize gelen ACES Başkanı Sayın Gian Francesco Lupattelli, ACES Heyet Üyesi Sayın Fabrizio Santangelo, ACES Türkiye Delegesi Sayın Doç. Dr. Veli Ozan Çakır ve beraberindeki heyeti ağırladık. Bu gurur Alanya’mızın, bu gurur kentimizdeki spor faaliyetlerine ilgi gösteren bütün vatandaşlarımızın.” dedi.

ÖDÜL 7 ARALIK’TA BRÜKSEL’DE VERİLECEK

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL