Güncel

Başkan Yücel Engelli Bireyler İle Bir Araya Geldi

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli birey ve ailelerine gelenekselleşen yemek programı düzenledi. Bine yakın engelli birey ve ailelerinin katıldığı akşam yemeğinde Başkan Yücel, “Engelli vatandaşlarımızın ve özel çocuklarımızın..

Başkan Yücel Engelli Bireyler İle Bir Araya Geldi
Reklambanner

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli birey ve ailelerine gelenekselleşen yemek programı düzenledi. Bine yakın engelli birey ve ailelerinin katıldığı akşam yemeğinde Başkan Yücel, “Engelli vatandaşlarımızın ve özel çocuklarımızın her daim yanındayız.” dedi.

 Başkan Yücel, “Önce İnsan prensibiyle ve Engelsiz Şehir Alanya amacımız doğrultusunda Üretken Belediyeciliğin ve Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerini Alanya’da uygulamaya çalışıyoruz. Göreve geldiğimizde ilk iş olarak kurduğumuz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde engellilerimiz, yaşlılarımız, gençlerimiz, hastalarımız ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak için çalışıyoruz. Herkes için yaşanabilir bir Alanya hedefine ulaşmak amacıyla Engelsiz Yaşam Merkezi’miz, Engelsiz Yaşam Atölyemiz, Engelsiz araçlarımız ve Engelsiz Kent Yönetmeliğimiz çerçevesinde yürüttüğümüz çalışmalarla engelli vatandaşlarımızın ve özel çocuklarımızın her daim yanındayız.” dedi.

Başkan Yücel Alanya Belediyesi’nin kapılarının engelli bireylere sonuna kadar açık olduğunu belirtti.

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer’de konuşmasında, “Bugün burada yemek programında bir arada olmamızı sağlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibine teşekkür ediyorum. Kaymakamlığımız, Belediye ve diğer kurumlarla birlikte siz değerli engelli vatandaşlarımız için bir araya gelerek görev yapmaya devam etsek de böyle anlamlı günlerde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Alanya engelli vatandaşlarımızın hayatını idame ettirmesi için en rahat en ulaşılabilir kentlerden biri. Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 5 okulda 635 engelli öğrencimiz eğitim görüyor. Devletimiz 14 özel eğitim ve rehabilitasyon okullarında da engelli öğrencilerimize her anlamda destek sağlıyor. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve engellilerimizin sosyal, kültürel ve iş hayatına daha da fazla katılımını sağlamak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Bu program vesilesiyle siz kıymetli engellilerimizin ve ailelerinizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL