Dünya

Japonya’daki 7.4’lük Deprem

  Japonya’daki 7.4’lük deprem anından ilk görüntüler geldi Japonya’nın batısındaki İşikawa eyaleti kıyısında 5.7 ve 7.4 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Bölgede tsunami uyarısı verilirken deprem anına ait ilk görüntüler de..

Japonya’daki 7.4’lük Deprem
Reklambanner

 

Japonya’daki 7.4’lük deprem anından ilk görüntüler geldi

Japonya’nın batısındaki İşikawa eyaleti kıyısında 5.7 ve 7.4 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Bölgede tsunami uyarısı verilirken deprem anına ait ilk görüntüler de gelmeye başladı. Gelen görüntülerde insanların sakinliği ve sarsıntı anında binaların sağlamlığı dikkat çekti.

          Japonya’nın batısındaki İşikawa eyaleti kıyısında sırayla 5,7 ve 7,4 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Tsunami uyarısı verilirken deprem anına ait ilk görüntülerde insanların sakinliği ve sarsıntı anında binaların sağlamlığı gözler önüne serildi.

          Japonya Meteoroloji Ajansı açıklamasına (JMA) göre, İşikawa’nın Noto Yarımadasında 5,7 ve 7,4 büyüklüğünde depremler oldu. Yarımadanın kıyısında yerel saatle 16.06’da 10 kilometre derinlikte 5,7 ve 16.10’da da sığ derinlikte 7,4 büyüklüğünde depremler oluştu.Depremlerin ardından bölge genelinde tsunami uyarısı yapıldı. Buna göre bölge sahiline yerel saatle 17.00 öncesinde 3 ila 5 metre arası yükseklikte dalgaların ulaşabileceği tahmininde bulunuldu. Sarsıntı İşikawa genelinde, yakındaki Fukui ve Niigata dahil çevre eyaletler ile başkent Tokyove çevresinde hissedildi.

          Japonya Başbakanı Fumiyo Kişida, ilk açıklamasında “Hasar tespit çalışması sürüyor. Depremde herhangi bir can kaybı ya da yaralı yok. Nükleer santrallerde de herhangi bir arıza yok” dedi.

DEPREM ANINDAN İLK GÖRÜNTÜLER

           Öte yandan deprem anına ait ilk görüntüler servis edildi. Videoda, kuvvetli depreme rağmen insanların sakinliği ve binaların sağlamlığı dikkat çekiyor.

 

Reklam
banner banner banner
banner banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL